GASTESZENA, azaroak 17an: Larrosak, Arantzak, Lorca; Zurriola Antzerki Eskola

Non: EGIA – Egia KE – GASTESZENA

Noiz: Azaroaren 17an, osteguna / 20:00

Sarrerak erosi: 5 EUR kutxasarerak.com

Eskuorria:

Ikasle 1._ Eta Lorcaren zatirik potenteenak aukeratu eta antzezten baditugu?
Ikasle 2._ Baina ze zatiak?
Ikasle 1._ Ba ez dakit, Yerma, Bodas de Sangre, Bernarda Alba, La zapatera prodigiosa eta Maria Pinedaren zati batzuk
Ikasle 3._ Baina zaila ez?
Ikasle 1._ Zer da antzerkia abenturarik gabe e?. (Etena) Zer? Bai ala ez? (Etena)
Ikasle 4._ Tira…, aurrera ba.
Ikasle 2._ Eta izenburua?
Ikasle 1._ Ba zatirik dramatikoenak eta beste batzuk arinagoak aukeratuko ditugunez, ba…

Zurriolako 3 antzerki talde sarituak izan dira!

Hiru sari jaso dituzte Zurriola ikastolako taldeek Donostian aurtengo gazte-topaketetan. ZORIONAK!!

GAZTE MAILAN Antzezterik onenaren saria:

HELDU MAILAN  Antzezterik onenaren saria:

HELDU MAILAN  Talde artistikorik onenaren saria:

Ikus sarien berri ematen duen berria: 2011 – GAZTEEN Topaketak XXIII – sarituak

Ea berriro ikusteko aukerarik dugun!

2011ko antzerki-emanaldien programa

 22. Donostiako Gazteen Antzerki-Topaketan antzeztuak:

Ikastolan eta topaketan egindako saioak:

 

  • Astelehena, apirilaren 27-28 Antzerkia : “MIMOA” (LH3 A, 19:00)
  • Astelehena, apirilaren 29-30 Antzerkia : “MIMOA” (LH3 B, 19:00)
  • Astelehena, maiatzaren 3-4 Antzerkia : “MIMOA” (LH3 B, 19:00)
  • Asteazkena, maiatzaren 5-6 Klown : “ZURRIOLA TB” (LH5 A, 19:00)
  • Ostirala, maiatzaren 7 “PRINTZE URDINAREN BILA” (LH6 A, 19:00)
  • Astelehena, maiatzaren 10-11 Antzerkia : “MIMOA” (LH3 C, 19:00)
  • Asteazkena, maiatzaren 12: “AGURE ZAHARRA” Ipuin antzeztua (LH4 b, 19:00)
  • Osteguna, maiatzaren 13: “AGURE ZAHARRA” Ipuin antzeztua (LH4 b, 19:00)
    ….eta  “LISISTRATA”  (BIGA talde amateurra), 20:00, Egiako Gasteszena-n
  • Ostirala, maiatzaren 14: “ASTERIX ETA OBELIX” testua (LH6 B, 19:00)
  • Larunbata, maiatzaren 15 6:00 – 7:00: “ASTERIX ETA OBELIX” (LH6 B)
    ….eta  “PRINTZE URDINAREN BILA” (LH6 A, 18:00)
  • Astelehena, maiatzaren 17-18 Klown: “FUNNY SCHOOL”” (LH5 B, 19:00)
  • Asteazkena, maiatzaren 19-20: “DENBORAREN MAKINA” Testua (LH6 C, 19:00)
  • Ostirala, maiatzaren 21 Dantza: “ZAPATILA GORRIAK” (DBH2 A, 19:00)
    …eta Testua: “LISISTRATA” (Biga talde amateurra, 22:00)
  • Larunbata, maiatzaren 22 Dantza: “ZAPATILA GORRIAK” (DBH2 A, 18:00)
  • Astelehena, maiatzaren 24: “AMONAREN SEKRETUA” ipuin antzeztua (LH4 C, 19:00)
  • Asteartea, maiatzaren 25: 12:00 “ALIZIA BITXIKERIAREN MUNDUAN” testua (DBH4 A, Lugaritz-en)
    …eta: “AMONAREN SEKRETUA” ipuin antzeztua (LH4 C, 19:00)
  • Asteazkena, maiatzaren 26 Klown: “IL RISTORANTE” (LH5 C, 19:00)
  • Osteguna, maiatzaren 27, 12:00 “JUNO” testua (DBH4 B, Antiguako Lugaritz-en)
    …eta: Klown “IL RISTORANTE” (LH5 C, 19:00)
  • Ostirala, maiatzaren 28:ALIZIA BITXIKERIAREN MUNDUAN” testua (DBH4 A, 19:00)
  • Astelehena, maiatzaren 31, 12:00: “110 STREETEKO GELTOKIA” (GAZTE A, Lugaritz-en)
  • Asteartea, ekainaren 1-2: “INPROBISAZIOAK” (DBH1 A, 19:00)
  • Osteguna, ekainaren 3: “ZAPATILA GORRIAK” Dantza(DBH2 B, 19:00)
  • Ostirala, ekainaren 4:JUNO” testua (DBH4 B, 19:00)
  • Larunbata, ekainaren 5, 18:00 Dantza: “ZAPATILA GORRIAK” (DBH2 B, 18:00)
  • Astelehena, ekainaren 7: “INPROBISAZIOAK” (DBH1 B, 19:00)
  • Asteartea, ekainaren 8: “BERTSO-SAIOA” sormena (DBH3 A, 19:00)
  • Asteazkena, ekainaren 9: “INPROBISAZIOAK” (DBH1 B, 19:00)
    …eta 20:00: “BERNARDA ALBAREN ETXEA” testua (LAGA talde amateurra, 20:00, Lugaritz-en)
  • Osteguna, ekainaren 10: “BERTSO SAIOA” sormena (DBH3 A, 19:00)
  • Ostirala, ekainaren 11, “110 STREETEKO GELTOKIA” (GAZTE A, 19:00)
    …eta 22:00: “BERNARDA ALBAREN ETXEA” (LAGA talde amateurra, 22:00)
  • Astelehena, ekainaren 14: “ANAIA HANDIA” sormena (DBH3 B, 19:00)
  • Asteartea, ekainaren 15: “ANAIA HANDIA” sormena (DBH3 B, 19:00)
  • Asteazkena, ekainaren 16, 20:00,  “GONATAN ETA ERO MODUAN” (GAZTE B, Antzoki Zaharrean)
  • Asteguna, ekainaren 17, 20:00, “SHAKESPEARE OSOA EDO IA” (HIGA talde amateurra B, Antzoki Zaharrean)
  • Larunbata, ekainaren 19, 22:00, “EMAKUMEENTZAKO KOMISARIA BEREZIA” (BAGA ta
    lde amateurra)

Antzerki Eskolako ikasturte honetako emanaldietara etor zaitezen gonbidatzen zaituztegu.
Aurten emanaldien grabaketak DVD batean jaso ahal izango dira, mailaka (maila bakoitzeko obra guztiak DVD batean). Grabaketaren gastuei aurre egiteko, 5 €tan finkatu da DVDaren prezioa eta kontu-korrontetik kobratuko dira. CDak irailean jasoko dituzue. Informazio gehiago jaso nahi izanez gero, telefono honetara deitu ezazue: 628158144 (Carmen).

DVDak eskuratzeko,  ekainaren 10.a baino lehen idazkaritzan entregatu inprimaki hau datu hauekin: Ikaslearen izen-abizenak, Maila eta DVD kopurua.

Aurtengo emanaldietan ondo pasako duzuelakoan! Agur t’erdi.

Zurriolakoak Donostiako Gazteen Antzerki-Topaketetan 2011

Urtero bezala aurten ere badatoz 2011ko Donostiako Gazteen Antzerki-Topaketak
(ikus dezakezu ere lehengo urteko 2010ko programa)
Maiatzaren 3.etik ekainaren 16.era bitarte izango dira Egiako Gasteszena-n, Antiguako Lugaritz-en edo Alde Zaharreko Antzoki Zaharrean.
Jaitsi topaleten egutegi eta liburutxo osoa hemendik.

Zurriola ikastolako Antzerki-Eskolakook sei antzezlan egingo ditugu horren barruan:23GAntzerkiT

Hemen daukagu topaketen egutegi osoa irudi gisa:

EPERREN MAFIA

Irratiko saio bat: “GAZTEENGANA”

Gaurko saioan sexismoari buruz hitz egingo dugu, gazteen artean ematen den sexismoa.

Zer egin dezakegu, guk gazteok, egoera hau behingoz aldatzeko?

Antzoki Zaharrean, asteazkena, ekainaren 15, 20:00

Zuzendaria: Belén Cruz
Iraupena: 60′
Aktoresak:
Olatz Zabala, Amaia Elizalde, Garazi Muñoz Baroja eta Nerea Arriola

9 EMAKUME

Gabonetako jaiak ospatzeko prest dagoen etxe burges batean gertatuko da dena.
Etxeko nagusia, gizona, hilik agertuko da norbaitek akabatuta.
Gizonarekin zerikusi handia daukaten 9 emakume daude bertan eta, haietako batek, dudarik gabe, izan behar du hiltzailea.

Nor izan den ikertzen hasiko dira…
eta guztiek gizona hiltzeko arrazoien baten bat izan dutela konturatuko dira.

Antzoki Zaharrean, asteazkena, ekainaren 15, 12:00

Zuzendaria: Mikel Sarriegi
Iraupena: 60′
Aktore zerrenda:

Ane Adellac (Catherine)
Eider Manso (Catherina)
Maider Falque (Gaby)
Iñigo Etxezarreta (Chanel)
Irantzu Market (Suzon)
Izar Hernando (Agustine)
Andrea Melo (Louis)
Marta Urbieta (Pierrette)
Oihane Perez (Mamy)

(8 femmes pelikulan oinarritua)

LARROSAK, ARANTZAK, LORCA (Federico García Lorca)

Ikasle 1._ Eta Lorcaren zatirik potenteenak aukeratu eta antzezten baditugu?
Ikasle 2._ Baina ze zatiak?
Ikasle 1._ Ba ez dakit, Yerma, Bodas de Sangre, Bernarda Alba, La zapatera prodigiosa  eta Maria Pinedaren zati batzuk
Ikasle 3._ Baina zaila ez?
Ikasle 1._ Zer da antzerkia abenturarik gabe e?. (Etena) Zer? Bai ala ez? (Etena)
Ikasle 4._ Tira…, aurrera ba.
Ikasle 2._ Eta izenburua?
Ikasle 1._ Ba zatirik dramatikoenak eta beste batzuk arinagoak aukeratuko ditugunez,  ba…

Antzoki Zaharrean, asteartea, ekainaren 14, 20:00

Zuzendaria: Joserra Fachado
Iraupena: 60′
Aktoreak:
Leire Mendizabal, Itsaso Garzon, Miren Isasa, Irati Altube, Nora Chouza, Jara Ayucar, Kepa Errasti, Mikel Carton